menuX

White session

Sformułowanie „white session” (po naszemu biale sesje) w Polsce się już dość zakorzeniło i bardzo Wam się taki typ sesji spodobał. Bardzo często zaznaczacie że chodzi Wam „o te czyste, białe zdjecia” i muszę przyznać, że ogromnie mnie to cieszy.

Odkąd Studio Zmalowane działa, a na wakacje będą 3 urodzinki, to nadal większość Studia jest biała i minimalistyczna, mimo że remontów i zmian w całym Studiu wpadło wiele. I chociaż czasami nachodzą mnie myśli o całkowitej zmianie, dodaniu większej ilości rzeczy, mebli i propsów to Wy wybijacie mi te pomysły, żebym trzymała czysty, biały tor. Bez udziwnień.

Mimo, że prawdziwe kolory również kocham ogromie to biel skradła moje serce tak dogłębnie.

Tym co jeszcze nie do końca kojarzą ten styl, chciałabym go we wpisie przybliżyć. O co w tym wszystkim chodzi? O Was. O prostotę która nie przyćmi osób na zdjęciach. Minimalizm, czystość, styl który jest ponadczasowy. Zdjęcia obronią się nawet za parę dobrych lat, i dalej. Będzie do nich miło wracać. O emocje, interakcje niczym nie przyćmione, bo na takiej sesji nie ma jak się schować czy to za krzaczek czy górę propsów 🙂 Ale oczywiście na dodatki też znajdzie się miejsce lecz najlepiej aby były delikatne i pasujące formą i stylem.

Najwięcej stresów przysparza Wam dobór garderoby. Ale są to nerwy niepotrzebne, w podstawowej wersji wystarczą białe koszulki i jasne jeansy. Idealnie się zaczyna robić gdy wpada delikatna półformalna koszula i jasne spodnie. Sukienki również jak najbardziej na tak. Mogą to być biele, jasne beże czy szarości. Dla maluszków wystarczy już zwykły prosty bodziak. Oczywiście w Studiu znajdą się też ubrania dla Was które możemy wykorzystać. Sukienek dla kobiet jest sporo, dla małych kobietek też się znajdą. I dla małych chłopców jasne kompleciki też się znajdą. Tylko pytajcie przed sesja o rozmiary czy będą pasować. Jedynie dorośli chłopcy muszą się w pełni przygotować z garderobą. Najważniejszą zasadą jest aby na koszulkach, bluzeczkach nie było motywów z filmów czy bajek. Ani napisów. Takę sprawy niepotrzebnie odwracają uwagę od twarzy.

A jakie rodzaje sesji będą pasować? Każda! Od firmowych zdjęć przez buduarowe, ciążowe, dziecięce czy dla par. Przygotowałam Wam malutki wycinek że zdjęciami w białym stylu. Przy wyborze zdjec głównym kluczem był temat fotografii rodzinnej. Ale na koniec niewielki bonus w postaci innego typu fotografii.

0 comments
Add a comment...

Your email is never published or shared. Required fields are marked *

    zawsze świeże w social mediach