menuX

FAQ

sesje rodzinne, dziecięce, noworodkowe i ciążowe

FORMALNOŚCI

 

Jak wyglądają formalności aby zarezerwować sesje/ mały reportaż?
Sesje zostają wpisane w kalendarz po wypełnieniu formularza który Wam wysyłam oraz po wpłacie zadatku w wysokości 50 zł - sesja / 150 zł mały reportaż

Chcielibyśmy wykonać sesję na weekend, czy jest możliwość?

Jasne, istnieje taka możliwość ale wymagana jest dopłata do ceny sesji. Mini + 150 zł, Standard + 200zł

Z jakim wyprzedzeniem należy rezerwować sesje?

Staram się nie zapisywać sesji na odlegle terminy dlatego najlepiej pytać o sesje na ok miesiąc / 2 tygodnie przed. W przypadku gdy zależy Wam na konkretnym terminie to możecie pisać wcześniej.

Jak wygląda płatność za sesje / mały reportaż ?

Zadatek wpłacacie na konto podczas rezerwacji terminu, reszta dopłacana jest w dniu zdjęć. W przypadku dobrania ujęć/ produktów płatność dokonujecie na konto po ich wybrani.

56 1140 2004 0000 3302 8198 4610

Marta Gogoc Fotografia

ul. Partyzancka 4

66-440 Skwierzyna

 

Co w przypadku gdy musimy przełożyć sesje ze względu na pogodę, zdrowie?
Szukamy nowego terminu a zadatek przeskakuje na kolejny termin. Możliwe jest jednokrotne przełożenie sesji. Kolejne razy wymagają ponownego zadatku. W przypadku niewstawienia się na sesje zadatek przepada.

Czy jest możliwość wykupienia sesji jako prezent?
Tak, dostaniecie w cenie ozdobne zaproszenie które wręczycie obdarowanemu albo cyfrowe zaproszenie które można wydrukować. Ważność bonu to 3 miesiące. Obdarowani nie mają możliwości otrzymania ekwiwalentu pieniężnego zamiast sesji.

O której godzinie możemy wykonać sesje?

W zależności od rodzaju i miejsca godzina jest różna. W przypadku maluszków godzinę dobieramy do ich pory aktywności. Ważne aby nie umawiać się w porze drzemki czy przed. najlepiej gdy i dla dzieci to jest fajna zabawa dlatego dobrze aby było po spaniu i jedzeniu.

W studiu możemy działać już od 9. Sesje plenerowe wychodzą najpiękniej w okolicy wschodu i zachodu słońca. Wtedy mamy magiczne słoneczko. Jeśli są chmury to ułatwia sprawę i możemy działać cały dzień :)

Gdzie możemy wykonać sesje?
Studio Zmalowane znajduje się w Skwierzynie,
Sesje plenerowe\domowe w wersji mini wykonuje w Skwierzynie

Sesje plenerowe\ domowe w wersji standard do 30 km są w cenie. Ale nie ma problemu abym dojechała gdzieś dalej, jestem mobilna :) Dodatkowa oplata za dojazd to 1 zł / 1 km liczone w obie strony.

Ile trwa sesja?
Mini sesje trwają miedzy pół godziny a godzinę a standardowe od godziny do ok dwóch max trzech w zależności od rodzaju sesji.

Ile czasu będziemy czekać na zdjęcia?

Zdjęcia do wyboru prześlę Wam do tygodnia od sesji. W przypadku pakietu mini będzie to stykówka przesłana na maila a w sesji standardowej otrzymacie dostęp do prywatnej galerii na zalamo. Gdy prześlecie do mnie swój wybór zdjęć które chcecie otrzymać to trafią one w kolejkę obróbkową i gotowe pliki cyfrowe otrzymujecie do 30 dni roboczych. Produkty otrzymacie do 10 dni roboczych po otrzymaniu plików cyfrowych.

Ile zdjęć do wyboru mamy? Czy możemy wybrać więcej albo otrzymać wszystkie nieobrobione?
W zależności od pakietu może to być 5 ujęć albo 10. Oczywiście gdyby spodobało się więcej to możecie domówić dodatkowe ujęcia, ich cena zależy od pakietu. Ale w przypadku dobrania większej ilości ujęć termin może się wydłużyć do 40 dni roboczych. Niestety nie ma możliwości otrzymania wszystkich nieobrobionych ujęć.

Co i jak sesyjnie

Z racji, ze większość studia ma białą podłogę to na sesje zabieramy czyste buty na zmianę. Chociaż najbardziej lubię gdy wszyscy są na bosaka i do ogólnego założenia sesji to też najlepiej pasuje. I tak to właśnie najczęściej u mnie jest, że cała rodzinka nieskrępowanie biega na boso.

 

W przypadku sesji white najlepiej jak cala rodzina będzie ubrana w białe ciuchy, daje to nam czysty obraz. Posiadam białe sukienki kobiece które możemy wykorzystać, dla dzieci tez się co nie co znajdzie ale najlepiej mieć uszykowaną swoją garderobę. Rozmiary i płeć daje nam wieeele różnych opcji i niestety nie pomieściła bym wszystkiego :) Również panowie muszą mieć ze sobą odpowiednie ubrania aby wszyscy idealnie się zgrywali. Najlepiej wyglądają pół-formalne białe koszule. Len, bawełna czyli naturalne materiały będą fantastycznie pasować.

Oczywiście możliwe są inne kolory. W takim przypadku najlepiej jak cala rodzina jest w jednej tonacji kolorystycznej, albo jeśli chcecie kolorowo, dajcie znać pomogę wam dobrać. Lecz najważniejsze jest to aby na koszulkach nie było napisów, motywów z bajek. Raczej gładkie materiały albo duże wzory. W innym przypadku będzie dużo rozpraszaczy i odwracaczy uwagi od twarzy i wprowadzi niepotrzebny chaos na zdjęciach.

 

W przypadku sesji ciążowych / kobiecych warto spakować bieliznę cielista / czarna / biała w zależności od wymarzonych kadrów. Cielista się sprawdzi do wszystkiego. Jako ze sporo sukienek jest do ciała, opinająca aby podkreślić piękne linie to bielizna koronkowa mocno będzie widoczna pod nimi. Majtki bezszwowe będą wielkim dobrodziejstwem.

Czasami sesje troszkę trwają a dobry humor i samopoczucie to podstawa dlatego warto zabrać ze sobą przekąski. Zarówno dla maluszków jak i dla siebie.

 

Niestety nie posiadam terminala wiec płatność na sesji może być gotówką, przelewem przed sesją albo blikiem czy przelewem na telefon.

Kiedy najlepiej umówić się na sesje ciążową?

Najlepiej wykonać taka sesje miedzy 28 a 35tc. Oczywiście tatusiowie czy starsze dzieci są mile widziani :)

Jak wygląda sesja noworodkowa i w jakim wieku musi być maluszek?

Sesje noworodkowe wykonuję w wydaniu naturalnym, minimalistycznym bez masy dodatków. Najważniejszy ma być maluszek i Wy. Dlatego będzie wiele przytulasów, prostych i czystych w formie ujęć dziecka. Oczywiście rodzeństwo jest mile widziane na sesji.

Sesje noworodkową wykonać najlepiej do 2 tygodnia życia ale nic nie stoi na przeszkodzie aby zrobić ją do miesiąca, dwóch. Po prostu im starsze dziecko tym jest bardziej aktywne, mniej śpiące i tracą powolutku atrybuty noworodków.

Ile trwa sesja noworodkowa?
Czas i tempo sesji dyktuje nam maluszek. Tutaj pośpiech nie jest wskazany, spora część czasu poświęcana jest na karmieniu, przewijaniu, tuleniu, uspokajaniu gdy potrzeba i usypianiu. Dlatego ciężko określić czas sesji może to potrwać godzinę ale i 3h.

Chcemy zrobić sesje noworodkowa/ dziecięcą/ rodzinna w domu, czy jest taka możliwość?

Jak najbardziej, z wielka przyjemnością odwiedzę Wasze zacisze domowe. Na takie sesje zabieram tylko aparat czyli dom służy nam za tło. Są to całkowicie naturalne kadry, bez nadmiernych dodatków. Będziecie się przytulać na łóżku w sypialni, może trochę skakania na łóżku? Zabawy w pokoju dzięciecym, gotowanie w kuchni? Ogranicza nas Tylko Wasza wyobraźnia i chęci.

Czy jest możliwość wykonania sesji ze zwierzętami?
TAK, tak i jeszcze raz tak! Zwierzęta w końcu są częścią rodziny więc w Studiu Zmalowane psy, koty czy inne mniejsze zwierzaczki jak najbardziej mogą brać udział w sesji. A w plenerze to również nawet duże okazy przed obiektywem złapię. Koni się nie boję ani innych czterokopytnych więc jeśli tylko macie takie pasje to jestem na tak.

zawsze świeże w social mediach